Історичний рекорд: у НБУ заявили про надприбутки українських банків

Українські банки за підсумками 2019 року отримали прибуток у розмірі 60 мільярдів гривень. Це втричі більше, ніж роком раніше.

Об этом сообщает Роспрес

Це новий історичний рекорд, повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова у Facebook у четвер, 13 лютого. "Розчарую критиків – це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитися на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%", – написала Рожкова.

Новини
За місяць – понад 2 млн гривень: голова НБУ розповів про свої доходи
НБУ

НБУ

Також в Україні зменшилася кількість збиткових фінустанов: з 13 в 2018 році до шести в 2019-му. Лідер за доходами – ПриватБанк, який заробив 32 млрд₴

Такі результати Рожкова пояснила високою операційною ефективністю (підвищенням якості послуг за одночасного зниження витрат) і низькими відрахуваннями в резерви (за рік вони зменшилися вдвічі з 24 до 12 млрд грн). Втім, за її словами, ще належить підвищити операційну ефективність Ощадбанку та Укрексімбанку.

Рожкова прогнозує, що внаслідок уповільнення інфляції будуть знижуватися процентні ставки банків, а отже і їхня прибутковість. "Крім того, стрімкий розвиток технологій і небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції та вимагатимуть від банків більш зваженого підходу до формування ціни на продукти. Але це не скасовує той факт, що банківський сектор сьогодні у відмінному стані", – вважає заступниця голови НБУ.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • 18 липня правління Національного банку України знизило облікову ставку на пів відсотка – з 17,5% до 17% річних.


  • Федеральна резервна система США вперше з грудня 2008 року вдалася до пом’якшення грошово-кредитної політики та знизила облікову ставку на 0,25 процентного пункту.


  • З 1 серпня ставка федеральних фондів, регулює вартість доларових кредитів по всьому світу, буде встановлена ​​в діапазоні 2-2,25% річних.


  • Національний банк України з п’ятниці, 31 січня 2020 року, знизив облікову ставку до 11% річних.


  • Національний банк України змінив оцінку середньостроковій номінальної нейтральної процентної ставки в Україні з 8% до 7% річних.


Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Банківська система" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/istorichnij-rekord-v-nbu-zayavili-pro-nadpributki-ukrainskih-bankiv.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя