Вода до Криму в обмін на Донбас. Про скандальну заяву Арахамії і реакцію на неї відомих українців - Подробиці

Подія: Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що погодився би запустити воду до анексованого Криму в обмін на поступки з боку президента РФ Володимира Путіна щодо Донбасу. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Прямий".

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Деталі: Коли Арахамію попросили висловити позицію щодо можливої ситуації, коли Путін запропонував би поступки щодо Донбасу в обмін на постачання Україною води до окупованого півострова, Арахамія відповів, що допускає такий варіант.


"Якщо дати воду в Крим, але мати велику перевагу у переговорах по Донбасу — моя особиста позиція, я буду вважати це достатнім компромісом. Я на таке пішов би, бо в Криму водою будуть користуватись громадяни України. Якщо це буде обмін, що вони відходять до Ростова, ми встановлюємо контроль над кордоном, я б на таке пішов", — сказав він.


Після цього Арахамія уточнив, що має йтися про повне покидання бойовиками території Донбасу та відновлення повного контролю над ним з боку України.


Коментарі: У відповідь на цю ідею лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що пустити воду в окупований Крим означає здати Росії півмільйона кримських татар. "Якщо хтось в державі припускає, що можна буде здати народ кримських татар, можна буде здати всіх українців, а їх там не менше 500 тисяч... Ми ніколи не допускаємося того, що держава може нас продати за воду", — сказав він у коментарі для "UA: Крим".


Варто також додати, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв ще за декілька днів до заяви Арахамії зазначив в ефірі "Радіо Крим.Реалії", що вода почне находити до Криму тільки після деокупації півострова і нагадав, що згідно з Женевською конвенцією 1949 року, вся відповідальність за стан людей на окупованій території лягає на країну-окупанта.


Політолог Сергій Таран називає висловлювання Арахамії "чудовим прикладом профнепридатності "слуг". "Мовою закону це означатиме визначення Криму російським, за що Росія "піде" з Донбасу (лишивши там "обраних" на місцевих виборах бойовиків). Саме це є одним із сценаріїв Путіна", — написав він у своєму Twitter.


Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук зазначив, що повернення Криму і Донбасу — нероздільні речі. "Торгувати першим заради другого — втратити обидва", — написав нардеп у своєму Twitter.


Письменник Андрій Курков запропонував дати Давиду Арахамії прізвисько "Водонос" і додав: "Хай носить воду куди хоче, але тільки у відрах чи баклажках. Це ж треба додуматися: вимінювати свою землю на свою ж воду". Про це він написав у Facebook.


А блогер Антон Ходза зазначив, що воду в Крим можна подати лише з однією метою: щоб з цією водою змити туди всю вату і не дуже розумних людей зі "Слуги народу". "А потім знову перекрити", — додав він.


Що було раніше: Нещодавно окупаційна влада Криму заявила, що запасів у водосховищах Сімферополя залишилося лише на 90−100 днів. Із 10 лютого жителі окупованої столиці півострова холодну воду отримуватимуть по годинах, а гаряча буде лише у вихідні.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/voda-do-krimu-v-obmin-na-donbas-pro-skandalnu-zayavu-arakhamii-i-reaktsiyu-na-nei-vidomikh-ukraintsiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя