Виховання мистецтвом

Так склалось, що за своє життя я багато разів відвідувала театри. Ще зі студентських часів у нас із подругою була добра традиція – хоча б раз на місяць відвідувати цікаві, по можливості гучні, театральні заходи.

Оскільки навчались ми в столиці України, то місць для цікавого і змістовного проведення часу було достатньо. Але, можливо, через молодість, можливо, через якісь інші причини, вистави театрів того часу не вражали мене настільки глибоко, як тепер.

Доля занесла мене в м. Житомир. Останні п’ять років живу поблизу Житомирського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги. Тому я почала відроджувати свою давню студентську традицію – відвідувати театр. І саме тут я побачила такі вистави, які настільки захоплювали і вражали мене, що після їх перегляду я не могла заснути вночі і потім ще тривалий час перебувала під впливом побаченого і пережитого разом з героями.

Скажу навіть більше, хоча, можливо, це буде своєрідною рекламою Житомирському обласному театру, але таких вистав, як, наприклад, "Божі тварі”, я не бачила в жодному театрі столиці, і, на мій погляд, це та вистава, задля якої варто приїхати в славне місто жита й миру.

Ще мені дуже сподобалось те, що творчий колектив цього театру піднімає важливі соціальні теми, і розкриття цих тем їм вдається дуже вдало. Остання вистава, на якій ми мали щастя бути присутніми, піднімала тему наркоманії, наркозалежності, яскравого життя молоді, в якому все треба спробувати. Під враженнями від цієї вистави мені спало на думку, що було б дуже добре, аби хоча б незначна кількість дітей, на

ших підоблікових, які вже один раз ступили на хибний шлях, змогла побачити, пережити, відчути все те, що так вдало відображують герої вистави "Втеча з реальності”. Керівництво театру з радістю пішло нам назустріч.

Організація благодійного перегляду вистави не створила жодних проблем, хоча запрошені нами діти, які перебувають на обліку Житомирського міськвідділу кримінально-виконавчої інспекції, не виявили особливого бажання відвідати безплатну виставу.

Із вісімнадцяти осіб, які пообіцяли прийти в день вистави (запрошувалась значно більша кількість підоблікових), виконали свою обіцянку тільки восьмеро. Але вони отримали стільки вражень, що ми маємо надію на значне збільшення кількості наших дітей, бажаючих відвідати запропоновану виставу наступного разу.

Взагалі, науковими дослідженнями доведено, що виховання мистецтвом має дуже значний вплив на психіку людини, особливо це стосується дітей. Тому ми маємо на меті тісно співпрацювати з творчим колективом нашого театру в майбутньому, бо хоча б одне врятоване життя – це вже велика, наша спільна перемога.

Олена ВЛАСЮК,
спеціаліст сектора кримінально- виконавчої
інспекції управління Служби у Житомирській області

Источник: “http://zhzh.info/publ/4-1-0-3768”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя